הטיפול בלחץ דם

מבוא
הגוף מתוכנת לדאוג לאספקת דם סדירה לכל התאים, כאשר כלי הדם והכליות במצב תקין והגוף נמצא במצב מנוחה, מתאפשרת אספקת דם סדירה.
 
הסיבות העיקריות לעלייה בלחץ דם גם במצב מנוחה
 
 1. היצרות של העורקים ובמיוחד הנימים – כתוצאה מכך הגוף מעלה את לחץ הדם ומאפשר לדם להגיע לתאים בקצב ההכרחי.
         הסיבות להיצרות מגוונות החל משתיית מים שאינה מספיקה, המקטינה את נפח הדם וגורמת לכלי הדם להתכווץ, עבור דרך סטרס רגעי, חשיפה לקרינה וצריכת יתר של קפאין.
סטרס קבוע הגורם להעלאת לחץ הדם, ובנוסף לכך עלייה ברמת הסוכר בדם הגורם לו להיות סמיך יותר ושוב נוצר לחץ דם גבוה.
מחשבות יתר על כך שיש להתאמץ יותר, כיווץ כלי הדם וטרשת עורקים שמתבטאת בפלאק הנוצר על דפנות כלי הדם. בתהליך זה נוצרות הצטלקויות של כלי הדם הגורמים לפגיעות, הגורמות לכך שיותר ויותר חלקים בכלי הדם נעשים מצולקים, ומפחית את גמישותם של כלי הדם ומעלה בעקיפין את העלייה בלחץ הדם.
 
 1. פגיעה בפקעיות הכליות – בפקעיות מתבצע סינון של תוצרי הפסולת מהדם, פגיעה בפקעיות נגרמת כתוצא מקונפליקטים הקשורים לסכנות של מים או נוזלים, קיים אובדן של תאים בפקעיות וכדי שהכליות תוכלנה להמשיך ולתפקד ולהפריש שתן בצורה נורמלית – חייב הגוף להעלות את לחץ הדם.
 2. בעיות בורידים – כל פגיעה בזרימה תקינה של הדם הורידי מהתאים בחזרה אל הלב, גורמת ללחץ נגדי מול הדם העורקי שמגיע לתאים מהלב, מצב זה מחייב את הלב לדחוף יותר חזק, מה שמעלה את לחץ הדם.
 3. עלייה בצמיגות הדם – מצב זה יכול להתרחש כתוצאה משתייה לא מספקת של מים, ומצד שני, כתוצאה מאכילת יתר של מאכלים הגורמים לדם להיות צמיג יותר, כגון מאכלים העשירים במלחים או סוכרים.
 4. מספר סוגים של תוספות ותוספי תזונה – העלולים לגרום לעלייה בלחץ הדם. כגון, תרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידיות, תרופות נגד צינון ושיעול.
 5. התקף לב הפוגע בשריר הלב הימני – החדר הימני של הלב לא מצליח להעביר לריאות את כל הדם המגיע אליו, וישנה הצטברות של דם ורידי לפני הכניסה ללב, והצטברות זו הולכת וגדלה כל עוד הבעיה בלב לא נפתרה. מצב זה מחייב את החדר השמאלי להפעיל יותר כוח כדי לדחוף את הדם העורקי אל התאים.
 
דרכי טיפול ברפואה האלטרנטיבית
שיטות מגע
 1. דיקור סיני
 2. רפלקסולוגיה קואורדינטיבית.
 3. שיאצו סיני.
 4. סוגו'ק (דיקור קוריאני)
 
שיטות אנרגטיות
 1. מדיטציה לטיפול בלחץ דם גבוה בעזרת ביו-אנרגיה.
 2. ריפוי קוונטי למצבים הרגשיים ולמחשבות היתר.
 3. אקסס בארס.
 
לסיכום, נמצא כי השילוב בין שיטות מגע לשיטות אנרגטיות הוא מתכון מנצח לטיפול יעיל ומהיר בהפחתת לחץ הדם.
 
 
 
מרפאת אור הנר - לחופש מכאבים
מודיעין (מרכז רננים מכבים , קומה ב' )  • חולון
054-6387294
nirchaim2@gmail.com