טיפול באלרגיה והמערכת החיסונית

קרוב לרבע מאוכלוסיית העולם סובלת מאלרגיה, שהיא אחת התופעות הפוגעות באופן הקשה ביותר באיכות החיים שלנו, למעשה אלרגיה (בעברית רגשת) היא תגובה חיסונית בלתי רצויה ובלתי צפויה של הגוף לחומרים אשר בדרך כלל אינם מעוררי מחלות. אלרגיה היא תקלה במערכת החיסון בניגוד לעובדה שתגובה חיסונית כנגד פטוגנים (גורמים מעוררי מחלות) נחשבת לדבר חיובי, שבזכותו אנו בריאים מרבית הזמן. לנטייה לאלרגיה קיים מרכיב תורשתי מובהק.

הגורמים לאלרגיה
רגישות יתר של מערכת החיסון לחומרים מסוימים המצויים בסביבתנו (אלרגנים) היא אחת הסיבות המרכזיות לתופעת האלרגיה. בין האלרגנים הנפוצים ניתן למנות קשקשים, עקיצת דבורים או צרעות, הפרשות של קרדיט אבק הבית וחרקים אחרים, לטקס (חלבון הגומי) המופיע בכפפות, מזונות כגון חלב פרה, ביצים, אגוזם, תותים ובוטנים. מתכות מעבר כדוגמת ניקל, קובלט וכרום; תמרוקים וחומרים כימיים אחרים, אבקני פרחים עונתיים ותרופות.

הטיפול באלרגיה
האמצעי הנפוץ ביותר להקלה על תופעות של אלרגיה הן תרופות או זריקות הניתנות במינונים שונים אשר המכנה המשותף לכולם הוא היווצרות תופעות לוואי. חלקן מפסיקות להשפיע לאחר תקופה מסוימת. בין התרופות הנפוצות לטיפול באלרגיה ישנם אנטיהיסטמיניים וסטרואידים, טיפול הומאופתי באלרגיה יכול לסייע למערכת החיסונית של הגוף לזהות את האלרגן לא כגורם שלילי אלא חיובי ובכך למנוע אלרגיה לחלוטין. 

טיפול אלטרנטיבי לאלרגיה של התעטשויות, נזלות וגירודים בעיניים בתקופות מעבר בין הקיץ לסתו או בין החורף לאביב הוא שימוש ושילוב של נרות הופי ורפלקסולוגיה קואורדינטיבית בדגש על מערכת הנשימה ועל איברי מערכת הלימפה. דיקור סיני (אקופונקטורה) בנוסף לנרות ולרפלקסולוגיה נותן תוצאות מהירות ומשמעותיות.
 
מרפאת אור הנר - לחופש מכאבים
מודיעין (מרכז רננים מכבים , קומה ב' )  • חולון
054-6387294
nirchaim2@gmail.com