דף הבית >> מחלקות >> מחלקת כאבי צוואר

מחלקת צוואר - טיפול בכאבי צוואר

הקדמה


כאבים שכיחים ככאבי צוואר עלולים להופיע באופן ספונטני כדוגמת צוואר תפוס או ככאב כרוני המלווה בהגבלת תנועה מתמשכת, הכאבים החריפים הם חדים ובלתי נסבלים ועלולים להקרין כאב חד אל הכתף, הזרוע והאמה. כאבים כרוניים ומתמשכים הינם כאבים עמומים יותר המתחזקים עם מזג אוויר קריר לאחר עומסים.
 
הצוואר מהווה את הקצה העליון של עמוד השדרה ומורכב משבע חוליות צוואריות, לחוליות העליונות יש מבנה המאפשר תנועות סיבוביות של הראש. בעוד שהחוליות התחתונות של הצוואר מעורבות בתנועות של כיפוף ויישור קדימה אחור ולצדדים, בין חוליה לחוליה ממוקם דיסק שהוא מעין סחוס, אשר תפקידו לבלום זעזועים ולמנוע חיכוך בין חוליה לחוליה, במרכז עמוד השדרה מוגן ומוקף על ידי החוליות ממוקם חוט השדרה.
 

סוגים שונים של כאבי צוואר


קיימים 4 צורות נפוצות לכאבי צוואר:
  1. צוואר המכונה תפוס המצביע על מצב שבו השרירים המחזיקים את הצוואר מחוזקים ועל כן מונעים את התנועה החופשית של הצוואר.
  2. כאבי צוואר הממוקדים באזור מסוים בצוואר והנובעים מפגיעה נקודתית בשריר חוליה, עצב וכתוצאה מפריצת דיסק.
  3. כאבי צוואר המקרינים לאזורים אחרים כמו לזרועות, לכפות הידיים לכתפיים ולראש.
  4. כאבי צוואר המלווים בכאבי גב עליון או בכאבי שכמות או כתפיים.
 

הגורמים לכאבי צוואר

  1. כאבי צוואר הנובעים מבעיות בשרירים: חולשת שרירים, ניוון, יציבה לא נכונה, חוסר פעילות גופנית, ישיבה ממושכת מול המחשב, שינה צידית ללא תמיכה מתאימה, מתח ומחלות כמו דאבת השרירים.
  2. כאבי צוואר הנובעים מבעיות עצביות: כאשר נוצר לחץ על חוט השדרה הצווארי נוצרים שיבושים בהולכה העצבית היכולים לגרום לכאבי צוואר ולעיתים גם הקרנה של הכאב לכיוון הראש והגפיים העליונות.
  3. כאבי צוואר הנובעים מלחץ או מתח: כאשר אדם מתוח, השרירים מתכווצים ומוחזקים במצב לא טבעי ונינוח, ההתקבצות של המתח והשרירים המכווצים מונעים מחוליות הצוואר לנוע בחופשיות ומצמצמים את המרווח הפיזי ביניהם. כתוצאה מכך, נגרמת שחיקה מוגברת של הסחוסים שבין זיזי החוליות והדיסקים.
  4. כאבי צוואר נדירים הנובעים מזיהום חיידקי או גידול.
 

הטיפולים האפשריים לכאבי צוואר

הטיפולים הקונבנציונליים כדוגמת משככי כאבים עשויים להועיל להפגת הכאב באופן זמני ולא לפתור את שורש הבעיה. לאחר שימוש ממושך בתרופות, הגוף יכול לפתח סבילות ולהזדקק לחומרים חזקים יותר. האבחון של הסיבה לכאבים והאימות שאין פגיעה מבנית חשוב ביותר. אם הכאבים נובעים מפגיעה בשרירים ניתן לחמם את האזור ולנסות טיפולי מגע כגון שיאצו, טווינה, כירופרקטיקה ועוד. 

 

טיפול בכאבי צוואר ברפואה הסינית 

ערוצי אנרגיה (מרידיאנים) עוברים באזור הצוואר. ניתן לחקור את שורש הבעיה הגורמת לכאבי הצוואר והמקומות הזקוקים לאיזון, כך שתתאפשר תנועה נכונה, אשר תפוגג את המתח ותפתור את כאבי הצוואר.
 

דרכי טיפול:

הצוואר הוא חלק מרכזי וחשוב המחבר בין הראש לכתפיים ולגב העליון. אנחנו מאמינים שטיפול טוב מתחיל באיבחון שורש הבעיה.
בהתאם לממצאי האיבחון ובהתאם לצרכי המטופל אנו נשלב מספר שיטות על מנת למזער את כאבי הצוואר.
 
מבין השיטות המתאימות להקלה על כאבי צוואר:
עיסוי רקמות עמוק, טווינה, טייפים רפואיים, Trigger Points Therapy.

המלצות

המלצה מאת רגינה, בת 67 מתל אביב:
"הגעתי לניר עם צוואר תפוס. לא יכולתי לסובב את הצוואר לא ימינה ולא  שמאלה. ניר טיפל  בי בעזרת  עיסוי רקמות עמוק ובשמנים אתרים.  אחרי הטיפול הראשון
הרגשתי שנוי משמעותי. הטיפול הרפלקסולוגיה גם מאוד עזר לי .היום אני מרגישה  הרבה יותר טוב. מומלץ בחום".

המלצה מאת נמרוד אבגר ממודיעין:
הגעתי לטיפול  אצל ניר. מטרת הטיפול היתה להקל על כאב  שנובע משריר כאוב בעת סיבוב  הראש לצד ימין. ניר שילב  מספר שיטות טיפול במומחיות ושליטה ניכרת באמנות הטיפולים. עם סיום הטיפול הרגשתי שרמת הכאב פחתה ולאחר יומיים נוספים נעלם הכאב לחלוטין. תודה לניר על הטיפול המצויין.

המלצה מאת ליאור בן 43 מראשון לציון:
הגעתי לניר בהמלצת אבי עקב כאבים עזים בצוואר ובכתף ימין. ניר אבחן מגבלה בטווח התנועה של הזזת הראש לצד ימין בעיקר ואת מקור הכאב בנקודות מעוררות  כאב  בשרירי הטרפז העליון בצד ימין ובנקודות מעוררות כאב של  שרירי מרים השכמה בעורף. הטיפול החל בעיסוי עם שמנים אתריים של ארז וג'ינגר של שרירי הכתפיים (טרפז עליון, תת קוצי, המעלות, מפנה הראש, מרים השכמה ומסובבי הכתף) בישיבה על כסא. בשלב השני בוצע עיסוי רקמות עמוק על שרירי הצוואר בשתי מנחים: בטן וצד. ניר שילב שימוש בכוסות רוח על השכמות והגב העליון.לאחר הטיפול הראשון חשתי שינוי משמעותי. ברצוני לציין, שניר מאד מקשיב ללקוח, בעל יכולת נתינה והכלה. ברצוני להדגיש שניר מתקשר יום  ויומיים לאחר הטיפול לעקוב אחר תוצאות הטיפול,  האם ישריאקציות לטיפול (עייפות, כאבים , חולשה). לסיכום, אני מאד ממליץ על ניר גודינגר בבעיות כתפיים וצוואר.

המלצה מאת רונן לוין:
"הגעתי לניר עם צוואר תפוס. ניר השתמש בשיטות שונות לשחרור הצוואר שלי.
כוסות רוח. טווינא. מסאז' תאילנדי דיקור יפני. ועוד.
ניר בעל ידע עצום וניסיון עשיר בטיפול מגע .
הצליח אחרי שלושה טיפולים, לשחרר לי את הצוואר.
ניר ניגש לטיפול עם לב רחב ורצון גדול לעזור.
מה שנותן ערך מוסף עצום לטיפול.
תודה רבה ניר ממליץ בחום."

המלצה מאת רותי לב:
אני סובלת כבר למעלה מ20 שנה משתי פריצות דיסק בצוואר שמקרינות לי על השכמות ושתי הידיים.
הגעתי לניר עם כאבים בו צוואר, בשכמות, בגב תחתון שמקרין לי על ירך שמאל עד קרסול שמאל.
במספר טיפולים, ניר עבד על כל חוליה וחוליה לאורך כל עמוד השידרה במסירות רבה, במרץ ובחריצות.
שילב עיסוי רקמות עמוק, רפלקסולוגיה, דיקור וכוסות רוח.
התוצאות לא אחרו לבוא, הכאב בשכמות השתחרר, הכאב שהוקרן על רגל שמאל התפוגג וכן נעלם גם הכאב בקרסול שמאל.
תודה רבה לך ניר על הסבלנות, אורך רוח, הדיוק באבחנות, וההשקעה הרבה.
מאז הטיפול אני מרגישה משוחררת, קלילה, מלאת אנרגיה, והעיקר בלי כאבים וישנה טוב בלילות.
תודה רבה, רק שימשיך כך בע"ה!

המלצה מאת אבי אייבינדר, בן 30 ממודיעין:
"ניר היקר!
הגעתי מעט סקפטי לטיפול אצלך היות ועברתי מספר ידיים וסוגי טיפולים שונים טרם בואי אליך לקליניקה. הצוואר שלי היה תפוס במשך מעל לחצי שנה. את האבחנה והטיפול המתאים השארתי לשיקולך. החלטתך היתה כי הטיפול המתאים הינו עיסוי רקמות עמוק וכוסות רוח בוואקום. באופן נשגב מבינתי, יצאתי מהטיפול מותש, אך עם צוואר שמאפשר תנועה ללא כאב! המגע שלך מבורך! ומי יתן ואלוהים ישלם גמולך על רב הטוב אשר פעלת!"

המלצה מאת גיא מסד, בן 50 מהוד השרון:
"נפגשתי עם ניר לטיפול בתחושה לא נעימה בשכמה שמאל שלי, תחושה שאני סוחב כבר זמן מה. מהרגע הראשון היה ברור לי שמטפל בי אדם מקצועי ובעל ידע נרחב. מעבר לעובדה שחוויתי דברים חדשים, כאלה שלא חוויתי בטיפולים מאותו סוג בעבר, השינוי היה מיידי. כבר במהלך הטיפול הרגשתי איך אזורים שונים בגב שלי הופכים יותר משוחררים, פחות כאובים ובסוף הטיפול החופש בתנועות הצוואר שלי היה משמעותי. תודה לך ניר על הטיפול המיוחד והמדויק שלך. גיא מסד"
 
מרפאת אור הנר - לחופש מכאבים
מודיעין (מרכז רננים מכבים , קומה ב' )  • חולון
054-6387294
nirchaim2@gmail.com