דף הבית >> מחלקות >> מחלקת כאבי צוואר

מחלקת צוואר - טיפול בכאבי צוואר

הקדמה


כאבים שכיחים ככאבי צוואר עלולים להופיע באופן ספונטני כדוגמת צוואר תפוס או ככאב כרוני המלווה בהגבלת תנועה מתמשכת, הכאבים החריפים הם חדים ובלתי נסבלים ועלולים להקרין כאב חד אל הכתף, הזרוע והאמה. כאבים כרוניים ומתמשכים הינם כאבים עמומים יותר המתחזקים עם מזג אוויר קריר לאחר עומסים.
 
הצוואר מהווה את הקצה העליון של עמוד השדרה ומורכב משבע חוליות צוואריות, לחוליות העליונות יש מבנה המאפשר תנועות סיבוביות של הראש. בעוד שהחוליות התחתונות של הצוואר מעורבות בתנועות של כיפוף ויישור קדימה אחור ולצדדים, בין חוליה לחוליה ממוקם דיסק שהוא מעין סחוס, אשר תפקידו לבלום זעזועים ולמנוע חיכוך בין חוליה לחוליה, במרכז עמוד השדרה מוגן ומוקף על ידי החוליות ממוקם חוט השדרה.
 

סוגים שונים של כאבי צוואר


קיימים 4 צורות נפוצות לכאבי צוואר:
  1. צוואר המכונה תפוס המצביע על מצב שבו השרירים המחזיקים את הצוואר מחוזקים ועל כן מונעים את התנועה החופשית של הצוואר.
  2. כאבי צוואר הממוקדים באזור מסוים בצוואר והנובעים מפגיעה נקודתית בשריר חוליה, עצב וכתוצאה מפריצת דיסק.
  3. כאבי צוואר המקרינים לאזורים אחרים כמו לזרועות, לכפות הידיים לכתפיים ולראש.
  4. כאבי צוואר המלווים בכאבי גב עליון או בכאבי שכמות או כתפיים.
 

הגורמים לכאבי צוואר

  1. כאבי צוואר הנובעים מבעיות בשרירים: חולשת שרירים, ניוון, יציבה לא נכונה, חוסר פעילות גופנית, ישיבה ממושכת מול המחשב, שינה צידית ללא תמיכה מתאימה, מתח ומחלות כמו דאבת השרירים.
  2. כאבי צוואר הנובעים מבעיות עצביות: כאשר נוצר לחץ על חוט השדרה הצווארי נוצרים שיבושים בהולכה העצבית היכולים לגרום לכאבי צוואר ולעיתים גם הקרנה של הכאב לכיוון הראש והגפיים העליונות.
  3. כאבי צוואר הנובעים מלחץ או מתח: כאשר אדם מתוח, השרירים מתכווצים ומוחזקים במצב לא טבעי ונינוח, ההתקבצות של המתח והשרירים המכווצים מונעים מחוליות הצוואר לנוע בחופשיות ומצמצמים את המרווח הפיזי ביניהם. כתוצאה מכך, נגרמת שחיקה מוגברת של הסחוסים שבין זיזי החוליות והדיסקים.
  4. כאבי צוואר נדירים הנובעים מזיהום חיידקי או גידול.
 

הטיפולים האפשריים לכאבי צוואר

הטיפולים הקונבנציונליים כדוגמת משככי כאבים עשויים להועיל להפגת הכאב באופן זמני ולא לפתור את שורש הבעיה. לאחר שימוש ממושך בתרופות, הגוף יכול לפתח סבילות ולהזדקק לחומרים חזקים יותר. האבחון של הסיבה לכאבים והאימות שאין פגיעה מבנית חשוב ביותר. אם הכאבים נובעים מפגיעה בשרירים ניתן לחמם את האזור ולנסות טיפולי מגע כגון שיאצו, טווינה, כירופרקטיקה ועוד. 

 

טיפול בכאבי צוואר ברפואה הסינית 

ערוצי אנרגיה (מרידיאנים) עוברים באזור הצוואר. ניתן לחקור את שורש הבעיה הגורמת לכאבי הצוואר והמקומות הזקוקים לאיזון, כך שתתאפשר תנועה נכונה, אשר תפוגג את המתח ותפתור את כאבי הצוואר.
 

דרכי טיפול:

הצוואר הוא חלק מרכזי וחשוב המחבר בין הראש לכתפיים ולגב העליון. אנחנו מאמינים שטיפול טוב מתחיל באיבחון שורש הבעיה.
בהתאם לממצאי האיבחון ובהתאם לצרכי המטופל אנו נשלב מספר שיטות על מנת למזער את כאבי הצוואר.
 
מבין השיטות המתאימות להקלה על כאבי צוואר:
עיסוי רקמות עמוק, טווינה, טייפים רפואיים, Trigger Points Therapy.
 
מרפאת אור הנר - לחופש מכאבים
מודיעין (מרכז רננים מכבים , קומה ב' )  • חולון
054-6387294
nirchaim2@gmail.com