דף הבית >> מחלקות >> מחלקת כאבי ראש / פנים

מחלקת כאבי ראש / פנים

כאבי ראש יכולים להופיע כתוצאה מכאבים פנימיים או חיצוניים. הגורמים החיצוניים לכאבי ראש, הם חדירת רוחות חיצוניות כגון התקררות או חשיפת יתר לחום.

גורמים פנימיים לכאבי ראש, הם:
התייבשות, חסימה בזרימת האנרגיה וערוץ הכבד ועליית "האש של הכבד" למעלה. הצטברות של ליחה פנימית או לחות יכולה אף היא להיות סיבה של כאב ראש, הצטברות ליחה במערות האף (סינוסיטיס) אף היא גורם לכאבי ראש.

הטיפול בכאב הראש כולל בחירת נקודות המשפיעות על כאב הראש לפי מיקומו וכן נקודות המשפיעות על המצב הפנימי הקשור עמו. מבחינים במיקום כאב הראש לפי 4 אזורים: מצח, עורף, צידי הראש ותקרת הראש.
הסימפטומים לכאבי ראש הנובעים מעודף ליחה או לחות הם כאבי ראש עם תחושה של כבדות בראש או בגפיים, סחרחורת, הלשון מכוסה שכבה משחתית עבה והגוף צובר נוזלים או בצקות.
הסימפטום להתקררות מלווים בכאב ראש קל, הולך ומחמיר, תחושת כאב וחוסר נוחות באזור העורף או הכתפיים, תחושה של חום וקור לסירוגין, הזעה והלשון מכוסה בשכבה משחתית לבנה.

הסימפטומים לכאבי ראש הנובעים מהפרעה בזרימת האנרגיה של הכבד, באים לידי ביטוי בעיניים, בתחושה לא נעימה בצידי הצלעות, נטייה להתרגז, עצירות וצבע לשון נוטה לאדום. במקרה של עודף אש של הכבד יתווספו סימפטומים של עיניים אדומות ונטייה להתפרצויות כעס קיצוניות.

בסימפטומים הנובעים מהפרעה בפעילות הקיבה כאב הראש יתמקד בד"כ במצח, צרבת, שיהוקים, כאבי בטן, תחושה לא נוחה בקיבה ופצעים בפה. בסימפטומים הנובעים מחוסר אנרגיה של הכליות יופיעו כאבי גב תחתון, פחדים, צבירת נוזלים ברגליים, צלצולי אוזניים, כאבים וחולשה בברכיים, בעיות שתן וסחרחורת.

נדרשת הרחבה לגבי טיפול במיגרנות

קראו עוד על שיתוק פנים
 
מרפאת אור הנר - לחופש מכאבים
מודיעין (מרכז רננים מכבים , קומה ב' )  • חולון
054-6387294
nirchaim2@gmail.com