נפלאות העיסוי הלימפטי

מבוא
בגוף האדם ישנה מערכת שקטה שמטרתה לשמור על בריאותנו, המערכת הלימפטית. השפעתה על תפקודנו היא כל כך משמעותית עד שאנשים אינם מבינים שבגוף בו המערכת הלימפטית אינה עובדת במיטבה הגוף יסבול מכאבים, יחוש רמת אנרגיה ירודה, רגישות יתר, "הצטננות" דרך קבע, פגיעה במערכת החיסונית וקושי לתפקד בצורה מיטבית בחיי היום יום.
 
מערכת הלימפה
מערכת הלימפה היא רשת של רקמות וצינורות, הנמצאת בכל מקום בגוף, למעט במערכת העצבים המרכזית. למערכת הלימפה שלושה תפקידים מרכזיים:
 1. לשאוב את הנוזלים מהתאים ומהרקמות ולהחזירם לזרם הדם.
 2. להגן על הגוף מפני זיהומים בעזרת תאי הלימפה ובלוטות הלימפה.
 3. להוביל שומנים מהמעיים.
במהלך יממה אחת צינורות הלימפה מנקזים כעשרים ליטר של נוזל פלזמה ומחזירים אותו לזרם הדם המרכזי.
 
מטרת התהליך
מטרת התהליך בעזרת מכשיר עיסוי לימפטי, בעל תצוגה דיגיטלית המאפשר מצבי עיסוי משתנים היא לספק חמצן וחומרי מזון לתאים, להוציא מהם פחמן דו חמצני ורעלים, למנוע חדירה של גופים זרים לזרם הדם ולסננן חיידקים, וירוסים ותאי סרטן. כמו כן, מטרת התהליך היא לקלוט את החום הנוצר מהתהליך המטבולי בתאים, להוביל אותו לזרם הדם ומשם לפזר אותו בכל הגוף.
מערכת הלימפה עלולה להיפגע ממחלות ממקור ויראלי, חיידקי, תולעי וגם מגידולים סרטניים. לאחרונה נוטה הרפואה המערבית לסבור כי קיים קשר בין מהפכי נפש לבין זיהומים הפוקדים את מערכת הלימפה, אך עדיין נוטים בדרך כלל לראות את הסיבה למחלה בגורמים מזהמים.
 
מסקנות
חוסר איזון בתפקוד המערכת הלימפטית גורם למגוון של בעיות ולתפקוד בלתי תקין של מגוון איברים ומערכות בגוף. כאשר טוענים שמערכת לימפטית אינה מתפקדת בצורה מטיבית או חסומה,  פירושו של דבר כי ישנה דלקת בגוף אשר אינה מטופלת. דלקת זו מעמיסה מאוד על תפקוד הגוף ומשפיעה על רמת האנרגיה הפנימית והחיצונית שלו. החסימה בגוף גורמת לניוון וחולי, כלומר במערכת "ממחזרת" בתוכה רעלים במקום לספק לתאים מזון וחמצן "טהורים". דלקת היא הגורם לכאבים כרוניים, לסטרס, מחלות לב, סוכרת, קשיי עיכול, בעיות משקל, קשיי קשב וריכוז, אלצהיימר, ורידים ודליות, ולעיתים אף לטרשת נפוצה.
 
כיצד עובד מכשיר העיסוי הלימפטי?
בשרוולים אותם עוטים על חלקי הגוף השונים, מתבצעת דחיסת אוויר מחזורית, המסייעת בסחיטת הנוזל הלימפטי לכיוון בלוטות הלימפה במטרה לזרז את תהליך פינוי הפסולת מן הגוף.
 
על מה עובד מכשיר העיסוי הלימפטי?
 1. מזרים את המערכת הלימפטית
 2. מוריד סטרס
 3. מטפל בבצקות באזורים שונים של הגוף
 4. מסייע בבעיות קשב וריכוז
 5. מנקז לימפה לאחר כריתת שד
 6. מסייע לתהליך חילוף חומרים יעיל וטוב יותר
 7. מסייע בפינוי מהיר של פסולת מטבולית
 8. סירקולציה של הדם – מסייע בטיפול בוורידים ודליות ברגליים
 9. משחרר שרירים פנימיים המתכווצים במצבי סטרס
 10. מחלות הקשורות לכלי דם ולב
 11. טיפול והתחדשות תאי העור
 12. שיקום רקמות תת עוריות לאחר התערבות ניתוחית או מאמץ פיזי חריג
 13. החזרת האלסטיות והגמישות לעור
 14. סיוע בניקוז צלוליטיס
 15. הצרת היקפים ומיצוק העור
 16. תמיכה חשובה בתהליכי הרזיה
 17. הקלה בטרשת נפוצה 
 
מרפאת אור הנר - לחופש מכאבים
מודיעין (מרכז רננים מכבים , קומה ב' )  • חולון
054-6387294
nirchaim2@gmail.com