עיסוי תאילנדי על מיטת טיפולים

עיסוי תאילנדי על מיטת טיפולים מתבצע ללא שמן בביגוד מלא, מבצעים לחיצות בדומה לשיטות עיסוי אחרות בדגש על שימוש בחלקי גוף המטפל, כדוגמת שורש כף היד, מפרק הברך, מרפק ועצם הישיבה בהתאם לעוצמה הרצויה. הלחיצות בעיסוי התאילנדי מחממות את הגוף, יעילות לשחרור השרירים, ממריצות את הדם, עוזרות לניקוז לימפטי, מעוררות את מערכת העיכול ומרגיעות את מערכת העצבים. 

ייחודו של העיסוי התאילנדי הוא במתיחות איטיות והדרגתיות, המגיעות עד קצה גבול היכולת של המטופל, בלי לגרום לו לאי נוחות או כאב. בעיסוי תאילנדי משתמשים לעיתים במניפולציות, אשר הן תנועות מהירות, בעלות טווח תנועה קטן המתבצעות על מפרקי הגוף. המניפולציות גורמות לזירוז חילוף החומרים (מטבוליזם) באזור המפרק המטופל, ויעיל להורדת כאב ולשמירת תנועתיות תקינה במפרק. ניתן להשתמש במניפולציות כדי לייצב מפרק או להזיז מפרק שהוזז ממקומו.
אין להשתמש במניפולציות במצבים של צפיפות עצם נמוכה, פגיעה בעצמות כגון שבר או סדק. בעיסוי התאילנדי מרבים להשתמש בטכניקה של עצירת דם. טכניקה זו גורמת להאטת קצב פעימות הלב ומביאה את הגוף להרפיה כללית מוחלטת. 

לעיסוי התאילנדי ישנן השפעות רבות ומגוונות על מערכות הגוף וביניהן מפרקים, עצמות, רקמות רכות, לב ומחזור דם, עידוד תפקוד בלוטות ההפרשה בעור (שומן, זיעה, שיער), הרגעת מערכת העצבים. עידוד נשימה מלאה ועמוקה, שיפור אספקת חמצן למערכת העיכול ושמירת תפקודה, העיסוי התאילנדי עוזר לשמור על רמת איזון של כל מערכות וייצוב לחץ הדם. 

להרחבה: השפעות העיסוי תאילנדי על מערכות הגוף
 
מרפאת אור הנר - לחופש מכאבים
מודיעין (מרכז רננים מכבים , קומה ב' )  • חולון
054-6387294
nirchaim2@gmail.com