ריפוי קוונטי לחולי סרטןמבוא
מחקר על מקרי ריפוי ספונטניים של סרטן שנערך בארה"ב וביפן, מצביע על כך שממש סמוך להחלמה, כמעט כל אחד מהחולים הנרפאים ספונטנית, חווה שינוי דרמטי במהותו, הוא יודע בסתר ליבו שיבריא, וחש כי הכוח האחראי לכך נמצא בתוכו או חבוי בתוכו, אבל כך זה אינו מוגבל רק לו, אלא משתרע מעבר לגבולות האישיים שלו על פני הטבע כולו. הוא נמצא בתחושה: "אין אני מוגבל לגוף שלי בלבד. כל מה שקיים מסביבי הוא חלק ממני." באותו רגע חולים אלו קופצים לרמת תודעה חדשה שאינה מאפשרת את קיום הסרטן. תאי הסרטן נעלמים ממש בין לילה, או למצער, מתייצבים בלי לגרום לגוף נזק נוסף.
 
מהות הקפיצה הקוונטית
קפיצת תודעה זו היא המפתח, אבל אין היא חייבת לבוא כהבזק. באמצעות הריפוי הקוונטי אפשר להביא להיעלמות הסרטן, ובאותה קלות ניתן להביא גם לחזרתו. הדבר דומה למיתר של כינור שהגבוה שלו משתנה כשאתה מחליק את אצבעך מעלה ומטה. המילה בה מדען עשוי להשתמש כשהוא חושב על שינויים כאלה היא קוונט (quatum), מונח זה מציין קפיצה מוגדרת מרמת תפקוד אחת לרמה גבוהה יותר – קפיצה קוונטית.
 
משמעות המושג קוונט
קוונט הוא גם מונח טכני שבעבר היה מוכר רק לפיזיקאים וכעת נעשה פופולארי יותר. הקוונט על פי סטיבן הוקינג, פיזיקאי בריטי ידוע, הקוונט הוא "יחידה שאינה ניתנת לחלוקה שבה גלים נפלטים או נקלטים". במונחים לא מדעיים קוונט הוא אבן בניין. אור בנוי מפוטונים, חשמל בנוי מהמטען של אלקטרון אחד, כוח המשיכה בנוי מהגרוויטון (קוונט היפותטי שעדיין לא התגלה בטבע), וכן הלאה בכל צורות האנרגיה הקיימות – כל אחת מבוססת על קוונט שלא ניתן לפרק אותו למשהו קטן יותר.
 
המודעות הפנימית הגורמת לקפיצה הקוונטית
נראה ששתי ההגדרות (האחת של קפיצה מוגדרת לרמה גבוהה יותר, והשנייה של כוח ברמה שאינה ניתנת לצמצום) חלות על מקרים מסוימים. מאז ומעולם יש חולים שאינם מתנהגים בהתאם לתהליך הריפוי הנורמלי, לדוגמא, מיעוט זעיר של חולי סרטן אינם מתים מן המחלה, וישנם אחרים שהגידולים שלהם גדלים לאט הרבה יותר מכפי שצופה הסטטיסטיקה של מחלתם. מקרי ריפוי רבים בעלי מקורות מסתוריים – ריפוי דרך אמונה, ריפוי ספונטני ושימוש אפקטיבי ב"תרופות דמה"  - גם הם מצביעים על קפיצה קוונטית, בכל המקרים האלה נראה שהמודעות הפנימית היא שגורמת לקפיצה דרסטית – הקפיצה הקוונטית, במנגנון הריפוי.
 
ריפוי עצמי של סרטן לעומת איחוי של עצם שבורה
רובנו מזלזלים בכוחה של התודעה, בד"כ איננו ממקדים את המודעות הפנימית שלנו, ואיננו משתמשים בעוצמתה האמיתית, אפילו ברגעי משבר קשים ביותר. עובדה זו יכולה להסביר מדוע מקרי ריפוי "מופלאים" מתקבלים בתערובת של תדהמה, חוסר אמון ויראה. לכולנו הרי יש תודעה, אולי נסים אלה הן הרחבה של יכולות נורמליות שיש לכולנו. נשאלת השאלה מדוע כאשר גופנו מאחה עצם שבורה אין זה נס. זהו בהחלט תהליך ריפוי מורכב מפני שהרפואה תוכל להעתיקו, ומערב מספר עצום של תהליכים מתואמים באופן מושלם, כך שהרפואה מכירה רק את העיקריים שבהם. וגם אותם באופן חלקי בלבד. הסיבה לכך שריפוי עצמי של סרטן נתפס כנס, בעוד שאיחוי אמה שבורה לא נתפס ככזה, נוגעת לקשר שבין הגוף והנפש. נראה כי אילו עצם שבורה מאחה את עצמה באופן פיזי ללא התערבות של הנפש. לעומת זאת מקובל להאמין שריפוי ספונטני של סרטן תלוי באיכות מיוחדת של הנפש, ברצון עמוק לחיות, ובהשקפה חיובית. מהבחנה זו משתמע כאילו קיימים שני סוגי ריפוי, האחד נורמלי ואילו השני אינו נורמלי או לפחות חריג.
 
המכנה המשותף באיחוי אמה שבורה לריפוי עצמי מוצלח של סרטן
האמה השבורה מתאחה כיון שהתודעה גורמת לה להתאחות, ואותו הדבר תקף גם ביחס לריפוי מופלא של סרטן, ריפוי באמצעות אמונה ואפילו היכולת להגיע לגיל מופלג בלי לחלות. הסיבה לכך שלא כל אחד מצליח לרפאות את תהליך הריפוי במלואו, היא שאנו נבדלים זה מזה ביכולתנו להניע תהליך זה בתוכנו. תכונה זו ניכרת באופן שבו אנשים שונים מגיבים למחלה, חלק זעיר, הרבה פחות מאחוז אחד מכלל החולים במחלות חשוכות מרפא, מצליחים לרפא את עצמם. חלק גדול יותר, אבל עדיין פחות מ5%, חיים הרבה יותר מעבר לממוצע. ממצעים אלו אינם מוגבלים רק למחלות חשוכות מרפא. מחקרים מראים שבד"כ רק 20% מהחולים במחלות רציניות, הניתנות לטיפול, מחלימים עם תוצאות מצויינות. קרוב ל80% מהחולים אינם מחלימים, או שהם מחלימים רק באופן חלקי.
 
סוד הריפוי העצמי של סרטן לעומת ריפוי בעזרת תרופות וניתוחים
מדוע מקרים של ריפוי לא מוצלח שכיחים במידה חסרת פרופורציה שכזו, מה מאפיין אדם ששורד בניגוד לאדם שאיננו שורד. ככל הנראה, החולים שהבריאו למדו לעורר את כוח הריפוי של עצמם, והמצליחים ביותר מבניהם אף הרחיקו לכת הרבה מעבר לכך: הם גילו את סוד הריפוי הקוונטי. הם הגאונים של הקשר שבין הגוף והנפש, הרפואה המודרנית אינה מסוגלת אפילו להתחיל להעתיק את הריפוי שלהם, כיון שאף ריפוי המסתמך על תרופות או ניתוחים, אינו מתוזמן בדייקנות, מתואם להפליא ונקי מתופעות לוואי כמו הריפוי שלהם, וודאי אינו נטול מאמץ כמוהו. היכולת שלהם נובעת מרמה כמה עמוקה שאי אפשר ללכת מעבר לה. אילו ידענו מה מוחותיהם עושים כדי להניע את גופם, היינו אוחזים בידינו את היחידה הבסיסית של תהליך הריפוי.
 
לסיכום, הריפוי הקוונטי היא שיטה מדהימה לטיפול יעיל, אפקטיבי, קצר מועד יחסית, לטיפול בחולי סרטן, אשר אינם נכנעים למחלה ורצון עז שורר בקרבם לנצח אותה.
 
מרפאת אור הנר - לחופש מכאבים
מודיעין (מרכז רננים מכבים , קומה ב' )  • חולון
054-6387294
nirchaim2@gmail.com