הרצאות מומלצות

אני מעביר הרצאות ייחודיות בתחומי איכות חיים ורפואה משלימה. ההרצאות מרתקות וכוללות שילוב של מצגות מרהיבות וכן מתאפשרת הדגמה קצרה על השיטה בסוף ההרצאה. הרצאות אלו הועברו בהצלחה רבה בימי בריאות, דיור מוגן, מתנ"סים וחוגי בית וזכו להתעניינות רבה והדים חיוביים מצד קהל המאזינים.

להלן נושאי ההרצאות השונות (פירוט בהמשך):
יעילות השמנים הארומטיים
נפלאות השימוש בפרחי באך
•    אירידיולוגיה – הסוד שמאחורי קשתית גלגל העין.
•    ניטרול נקודות מעוררות כאב בשיטת Trigger point
 therapy   . 
•    שימוש בטייפים מיוחדים לטיפול בבעיות אורתופדיות,
מגרנות ועוד  Kinesio – Taping .
•    נרות הופי הלכה למעשה-המימד החוויתי והשימוש
בהם במסגרת המשפחה.
•    טכניקות יעילות לזכור בקלות
•     אומנות הריפוי בתזונה הסינית  
•    שיקום מפרקים באמצעות אורתופדיה הוליסטית
•    טיפים לחיים להקלה על כאבי גב, יציבה נכונה + סדנה
לטיפול בכאבי גב.
•    סוג'וק – הפלא הקוריאני – בסיסי + מתקדם.
•    הילינג יהודי
•    עיסוי רקמות עמוק לשיקום מפרקים.
 
 פירוט ההרצאות השונות:

 

הרצאה (1):  אירידיולוגיה – הסוד שמאחורי קשתית גלגל העין.

-    אירידיולוגיה היא תורת הקשתית.הקשתית זו האיריס, החלק הצבעוני של העין, שסובב את האישון, (נקראת גם : גלגל העין).
לכן המילה אירידיולוגיה מורכבת מ: איריס+לוגיה.
-    האירידיולוגיה היא תורה הבוחנת את מצב רקמות האיברים והמערכות בגוף האדם.
יחד עם זאת ישנו קשר ישיר בין מצבו הרגשי/נפשי של האדם לבין מצבו הפיסי.

אילו דברים ניתן לאבחן דרך האירידיולוגיה?
- אבחון איזון הגוף –איתור רעלים בגוף (קנדידה, טפילים במעיים),
- חסרים שונים (B12 , ברזל, אנזימי עיכול), בעיות תזונתיות.
- אבחון המקור לתלונות רבות, כגון: כאבי ראש, עייפות, נדודי שינה, אלרגיות, בעיות קשב
  וריכוז וכדומה- שלא נמצאה להן תשובה בבדיקות אחרות.
- אבחון מוקדם של חולשות או נטיות תורשתיות, מולדות או נרכשות, 
 (כגון: סוכרת, כולסטרול, לחץ דם וכדומה) כדי למנוע הופעתן.
- אבחון מבנה האישיות , דפוסי התנהגות, יחסים בינאישיים, איתור המקור לחסימה
  שמונעת מהאדם להגיע למטרות שלו.
במהלך ההרצאה יתוארו קונסטיטוציות (מבנים) של קשתית העין האופייניות לכלל האוכלוסיה. יוצגו הסימנים האופייניים של הקשתית וניתוחי מקרה.
הרצאה מאד ויזואלית, מלווה בתמונות.


הרצאה (2):  ניטרול נקודות מעוררות כאב בשיטת Trigger point  therapy  
                                                                       
       שיטת Trigger point therapy הינה שיטת עיסוי רפואי מיוחדת מאד, שהתפתחה בארה"ב לפני כ-65 שנה.
בבסיס השיטה נמצאת ההבנה שנמ"כ (נקודות מעוררות כאב) נמצאות בכל שרירי התנועה של הגוף, והן אלה האחראיות ליצירת כאבים ופתולוגיות שריריות הקורות בגופינו (הן נותנות לשרירים את ההוראה לפעול/לא לפעול).
       ייחודן של הנמ"כ הוא בהקרנת כאבים לאזורי תנועה אחרים בגוף הרחוקים  ממקום כאב מסוים, כך שניתן לטפל בבעית כף יד למשל, מאיזור השיכמה.
הנמ"כ משבשות למעשה את תהליכי הכיווץ וההרפיה של השרירים, ובכך גורמות לירידה בטווחי תנועתם, לתחושת "תפיסות" ולכאבים שונים ואף נעזרות באפקט ה"דומינו" המייצג את התנהגות מערכת התנועה של הגוף ב"שימור" הכאבים והגבלות התנועה.

מטרת השיטה:
       ניטרול הנמ"כ באמצעות עיסוי ולחיצות ממוקדות ובכך להפחית כאבים תוך שיפור טווחי תנועת השרירים.  יש תנועת שרירים – יש ריפוי.
השיטה יכולה לעזור גם בטיפול ושיקום הגוף מכאבים אורתופדיים שכיחים כגון: צליפת שוט, כתף קפואה, פריצת דיסק וכיו"ב.

הרצאה (3):  שימוש בטייפים מיוחדים לטיפול בבעיות אורתופדיות,  מגרנות ועוד. –  Kinesio – Taping

       שיטת   Kinesio - Taping הינה חידוש מהפכני בתחום הטיפול במערכת עצב- שריר- שלד. השיטה פותחה לאחר מחקרים שהובילו להבנת פעילות השריר ורקמות החיבור והקשר בינם לבין מערכת העצבים והעור, תוך דגש על השפעתו של העור על המערכת.
מהי פעולת הריפוי של הטייפ?
כאשר הקינזיו טקס טייפ מונח על מקור הכאב הוא גורם להפחתת הלחץ על השכבה התת-עורית, הרחבת כלי הדם והגדלת מרחב התנועה של נוזלי הלימפה.  כתוצאה מכך חל שיפור בפעילות השרירית/עצבית, שיפור בזרימת הדם ובניקוז הלימפטי.  המטופל חש בהקלה מיידית בכאב ושיפור ביכולתו לבצע תנועות שבהם היה מוגבל קודם לטיפול, בשיפור טווח התנועה, כוח השרירים, יציבות המפרק והיכולת הפרופריוצפטית, הטיפול מאפשר לגוף להתחיל בתהליך החלמה.
הטייפ עצמו הינו היפואלרגני, אינו מכיל לטקס ואינו מכיל כל חומרים פעילים.

הרצאה (4):  נרות הופי הלכה למעשה - המימד החוויתי והשימוש בהם במסגרת המשפחה.
נרות הופי הינם נרות חלולים העשויים מדונג דבורים וצמחי מרפא, מטרת הטיפול באמצעותם היא פתיחת התעלות שמחברות בין האף, האוזן והגרון מעודפי נוזלים, סילוק שעווה עודפת מהאוזניים ועוד, שיטת טיפול זו נוגעת בטווח רחב של בעיות ותסמינים הקשורים לראש, דרך האוזן.

נרות הופי - טיפול ותוצאות
הנר הבודד מוחדר בעדינות רבה אל תעלת האוזן (לא עמוק) כאשר החלק העליון דולק. בזמן הבעירה נוצרת שאיבה עדינה של הנוזלים הנמצאים בגולגולת לכיוון הבעירה (החוצה), כיוון שכל המעברים והפתחים בגולגולת מחוברים ביניהם ניתן לטפל בקשת רחבה של תסמינים הקשורים לראש דרך האוזן, ביניהם ניקוי חלל האוזן, שחרור לחצים וכאבי סינוסים, דלקות אוזניים, אלרגיות, טיניטוס, כאב גרון וכאבי ראש כרוניים.
הטיפול מסייע למערכת הלימפה, מאזן את לחץ הדם, מטהר את הנפש, מגביר את פעילות המוח ויכול לשפר קשיי שמיעה. 

בזמן הטיפול בנרות הופי, נשמע רחש עדין מאוד בתוך האוזן כתוצאה מבעירת הנר, הרחש העדין יוצר תחושת שקט פנימי, נעימות ומדיטציה.

הרצאה (5):  טכניקות יעילות לזכור בקלות

איך לזכור בקלות כל מה שרוצים:
ניירות, חובות ושאר סידורים; "היכן המפתחות שלי. . . הרגע זה היה לי ביד!" ; 
איך לזכור בקלות מספרים; פנקס הטלפונים המושלם; ממרד בר-כוכבא ועד מספר הנעליים של נפוליאון; יום יום חג; שיטת קוביות הזיכרון לניווט וירטואלי; 
זיכרון מצוין ללימודים ובחינות, זיכרון מצוין למורים, מרצים ונואמים; זיכרון מצוין לשפות ואוצר מילים; זיכרון מצוין לפנים ושמות.
בהרצאה יינתנו גם טיפים לתזונה נכונה לשיפור הזיכרון.

הרצאה (6):  אומנות הריפוי בתזונה הסינית  

הטמפרטורה האנרגטית של המזון – מצבי חום בגוף: מאפיינים, גורמים ודרכי טיפול (מזונות קרירים, קרים חמימים, חמים וניטרליים), שימוש טיפולי בחמשת הטעמים (חריף, מלוח, חמוץ, מר, מתוק ונזקי הסוכר הלבן), השפעת המזון על כיווני האנרגיה בגוף, התאמה תזונתית עפ"י גילאי חיים, התאמה תזונתית לעונות השנה, חמשת האלמנטים, סוכרת, טחורים עצירות, שלשול, תסמונת המעי הרגיז, כיב פיפטי (אולקוס), מחלות מעיים דלקתיות, דימום, התועלת הבריאותית של סוגי המזונות השונים.
     ניתן לשלב גם טיפים לאכילה בריאה לפי שיטתו של הרמב"ם.
מתכונים.


הרצאה (7):  שיקום מפרקים באמצעות אורתופדיה הוליסטית

שיקום מפרקים באמצעות אורתופדיה הוליסטית - שיטת הטיפול פועלת בדרך ייחודית של העברת התנגדות אל מרכז המפרק של הגפיים (מפרק הכתף, מפרק המרפק, מפרק פיסת כף היד, מפרק הירך, מפרק הברך ומפרק הקרסול). 
- הטכניקות הטיפוליות בשיטה זו מיועדות לטפל בגידים ובשרירים הקטנים שבתוך המפרקים, הנפגעים מתקלות רבות ושונות.

הרצאה (8):  טיפים לחיים להקלה על כאבי גב, יציבה נכונה ועוד 

ההרצאה תעסוק בנושאים הבאים: 
     -   שינה נכונה להקלה בכאבים.
-    הרמה נכונה
-    הקלה בעמידה ממושכת
-    עיסוי להקלה בכאבים
-    ישיבה נכונה מול מחשב

     לאחר ההרצאה תינתן אפשרות לסדנא מעשית לטיפול בכאבי גב והקניית  
     הרגלים נכונים.
בסדנה נתרגל תרגילים למניעת כאבי גב.   
   

הרצאה (9):  סוג'וק – הפלא הקוריאני – בסיסי

חוק הומו-הטרו ומערכת הומו של הגוף האנושי,
מערכת השתקפות סטנדרטית של כף היד (אגודל – ראש הדמיון בין כף היד והגוף, איברים מעל ומתחת, הסרעפת, איברי הבטן, מערכת רביה, גולגולת, עמוד השדרה, שכמות, גפיים, רגליים), מערכת ההשתקפות הכפולה לראש – מערכת ה"חרק" והמיני-מערכת, המרצת איזורים לטיפול ברוב הסימפטומים וההפרעות, טיפול – שיטות המרצת הנקודות, מקרים שונים של טיפול בסוג'וק.

הרצאה (10):  הילינג יהודי

"הילינג האחד" הינו הילינג יהודי - קבלי
נקרא "האחד", על שם חוויית אחדות המציאות בתוך האל, אותה חווה מורה השיטה. חוויה זו מהווה מקור השראה חשוב לפיתוח הגישה. בתלמוד (ברכות דף ה עמוד ב), מתוארים אמוראים שריפאו במגע יד. ניתן למצוא תיאורים גם בספרי המקובלים.     

    בהילינג האחד רואים את גוף האדם כמורכב מעשרה מרכזי שפע, על פי עשר הספירות (כתר, חכמה, בינה, דעת, חסד, גבורה, תפארת, נצח, הוד, יסוד ומלכות). כל ספירה, יוצרת חלק מסוים מהגוף, ואותו חלק, מהווה מרכז אנרגטי, הממשיך לקלוט את השפע מאותה ספירה ללא הרף. לדוגמא: ספירת החכמה - יוצרת את ההמיספרה הימנית של המוח הגדול. ספירת הבינה - את ההמיספרה השמאלית. ספירת החסד - יוצרת את יד ימין, וכן הלאה.    

     השפע הנובע מהאין סוף ברוך הוא, נכנס אל גוף האדם וזורם בערוצים (מרידיאנים) מיוחדים דרך חלקי הגוף השונים הבנויים מעשר הספירות. כל חלק בגוף מקבל את השפע הנחוץ לתפקודו. דעות שאינן נכונות לאדם, רגשות לא מאוזנים ומעשים שאינם ראויים, מקשים על זרימה אופטימאלית של השפע בגוף, וכך נוצרות אצל האדם בעיות רגשיות ומחלות פיזיות. המטפל בשיטה מזרים דרכו את השפע האלהי, אל המטופל, ומשתדל להיות צינור נקי שאינו מתערב בשפע כלל. כך מקבל המטופל שפע אלהי נקי, שאינו מעורב באגו, במצבי רוחו ובקשייו של המטפל.    

בהילינג האחד לא נעשה שימוש בסמלים. סמל יוצר כוונה מסוימת. בשיטה זאת מתחברים לשפע האלהי האחד-השלם ולכן לא משתמשים בסמל המעביר רק חלק מן המכלול. המטפל לא בוחר עבור המטופל תדר אנרגטי מסוים, (סמל), אלא מעביר את הספקטרום האנרגטי המלא-השלם-האחד, הנובע מהבורא. תודעתו הגבוהה של המטופל בוחרת מה לקחת מתוך השלמות המוענקת לה. אשר על כן, לא נעשה שימוש בסמלים כגון מגן דוד, מנורה וכיוב'. אי לכך לא נעשה שימוש בהקרנת אותיות, מילים או שמות.    

     
מטפל טוב ידע לסייע למטופל להגיע לדעות שיקדמו אותו במסעו, לפתח אט אט אינטליגנציה רגשית מאוזנת, ולפעול נכון בעולם. מטפל טוב ידע לסייע למטופל לפתח את חמש רמות התודעה המכונות: נפש, רוח, נשמה, חיה ויחידה. בתהליך נכון, יבין המטופל את הסיבות שגרמו למצבו, ידע לשנותן ויגיע לריפוי שורשי ועמוק.    

     
הקורא בין השורות, יבין ש"הילינג האחד" איננו רק שיטה לריפוי פיזי ורגשי, אלא דרך להתקדמות רוחנית, של המטפל ושל המטופל; דרך להגשמה עצמית המושכת אושר, סיפוק, שלווה והצלחה. בלשונם של מורים רוחניים בני ימינו ניתן לומר, שאדם הצועד ב "נתיב הילינג האחד" ,מגביר את סיכוייו להגיע ל "הארה". בלשונם של המקובלים, ניתן לכנות את ההארה בשמות "רוח הקודש" או "נבואה".    
     
חשוב לציין: אף שהמקורות מהם יונקת השיטה הינם יהודיים, הידע המושג בה הינו אוניברסאלי. בני כל העמים יכולים ללמוד שיטה זאת, לטפל בה ולהיות מטופלים. כל מטופל או מטפל יכול להתחבר ל "שורש הנשמה" ול"אני העליון" שלו, כך שמהלך חייו ילך וייעשה קל, נעים ומספק יותר.

הרצאה (11):  עיסוי רקמות עמוק כשיקום מפרקים אורתופדי

עיסוי  רקמות עמוק הוא עיסוי טיפולי, עיסוי המתמקד באזור כואב או תפוס, בתהליך העיסוי מנסה המטפל לחדור לרקמות העמוקות של השריר ולרקמות החיבור של השריר לעצם ולרקמות שמחברות בן סיבי השריר עצמו (Fascia), לעסות אותן, להגמיש ולשחרר את הסיבים הדבוקים לגרום לזרימה מוגברת של דם ולימפה לאזור ועל ידי כך לשחרר את השריר שנתפס.
בעיסוי רקמות עמוק מתמקדים אך ורק באזור הבעייתי, אזור השריר שנתפס והשרירים הקשורים אליו ישירות או השרירים הקשורים לתנועה המוגבלת, לא עובדים על כל הגוף כמו בעיסוי שוודי או עיסוי הוליסטי אחר.
בעיסוי רקמות עמוק עובר המטפל על השריר (או קבוצת שרירים) לאורכו, לרוחבו ובנקודות שבהן השריר נאחז בעצמות מספר פעמים ועל ידי כך חודר לעומק השריר ולרקמות העמוקות שבו. בעיסוי מתייחס המפטל לתלונת המטופל על הכאב או מגבלת התנועה שבעטיה הגיע לטיפול. מתוך הידע של המטפל באנטומיה ומבנה גוף האדם, הוא מחליט באיזה קבוצות שרירים יטפל והטיפול כולו מתמקד באזור זה. 
טיפול בודד יכול להקל על הכאב או לשפר את מגבלת התנועה אך בדרך כלל יש צורך בסדרה של מספר טיפולים על מנת לשחרר את השריר לחלוטים או לפתור את הבעיה שנוצרה.
חשוב לציין כי הטיפול בעיסוי משחרר את האזור ומקל על הגוף אך כדאי תמיד למצוא ולהבין את המקור לדפוס ההתנהגותי שגורם לשריר להיתפס או לאזור לכאוב. מציאת הדפוס ועזרה בשינויו יכולה להתבצע בשיחה עם המטפל או בעל מקצוע אחר, בבחינת אורח החיים והפעילות הגופנית המבוצעת.

לעיסוי רקמות עמוק יכולות להיות השפעות לוואי במהלך הטיפול עצמו ואחריו ואפילו במשך מספר ימים אחריו. תופעות כמו כאב מקומי במקום הטיפול עצמו, כאבי ראש, בחילות קלות ואפילו סחרחורות. התופעות נגרמות הן בגלל המגע העמוק של המטפל בגוף והפעלת השריר (דומה לכאבים אחרי אימון גופני חזק) והן בגלל הזרימה המוגברת של דם לאזור המטופל והניסיון של הגוף להיפטר מחומרי הפסולת שהצטברו בשרירים התפוסים.
השפעות הלוואי של העיסוי טבעיות וחולפות תוך 24-48 שעות וחשוב מאוד לשתות מים מיד לאחר הטיפול על מנת לעזור לגוף להתאושש.
•    עיסוי רקמות עמוק הינו תהליך טיפולי המיועד לטיפול בבעיות כאב ותנועה, פתולוגיות של מערכת שלד שריר, בעיות אורתופדיה, טיפול בבעיות גב וצוואר, כתפיים וגפיים, עמודשדרה, חוליות, מפרקים ושרירים.

•    עיסוי רקמות עמוק משמש כלי טיפולי יעיל ביותר גם עבור נפגעים הנמצאים בתהליך שיקום לאחר תאונות דרכים, תאונות עבודה, ניתוח או פציעות ספורט.

•    עיסוי רקמות עמוק מיועד לשיקום שרירים,
•    גידים ורצועות פגועות, הגדלת טווחי תנועה ורכישת דפוס יציבה ותנועה מתוקן.

•    עיסוי רקמות עמוק יעיל לשיכוך והפגה לטווח ארוך של תופעות כאבים כרוניים ואקוטיים.


הרצאה (12): דיקור קרקפת יפני בשיטת יאמאמוטו

שיטת דיקור הקרקפת פותחה ע"י ד"ר יאמאמוטו. הוא רופא יפני אשר למד והתמחה בארה"ב ובגרמניה כרופא מרדים. ד"ר יאמאמוטו עבד בבית חולים מקומי ביפן ונחשף במסגרת עבודתו לחולים הסובלים מכאבים כרוניים, הוא חפש כלי טיפולי שיתוסף לטיפול התרופתי. הוא החל ללמוד דיקור סיני מסורתי (.T.C.M). לצערו הוא לא מצא פיתרון לבעיות הרפואיות שחפש עליהן מענה. בד בבד עם הניסיון לסייע למטופליו, הוא הצליח לגלות מספר נקודות בגולגולת, אשר תשפענה באופן מיידי על כאבים באזורים שונים בגוף. לשמחתו הוא הצליח לפתח שיטת דיקור ראש חדשה, בעלת עוצמה טיפולית חזקה, אשר כינה אותה בשם YNSA - Yamamoto NewSCALP Acupuncture. עם התקדמות הדרך הוא גילה נקודות נוספות אשר שכללו את יכולת הטיפול של השיטה.

למי מיועדת השיטה?

שיטה זו אפקטיבית במיוחד לטיפול בבעיות הקשורות לכאב כרוני ואקוטי, וכמו כן לטיפול בבעיות נוירולוגיות ולשיקום.

יש מספר תחומים המתאימים לטיפול בשיטה:
התכווצויות שרירים, כאבים כרוניים ואקוטיים, בעיות נירולוגיות(פרקינסון, אלצהיימר, שיתוק, נימול ואובדן תחושה).
כאב וחוסר תפקוד של מערכת השריר-שלד(פריצות דיסק וסיאטיקה - הקרנה לרגל), שיפור תנועת הגוף והנעתו.
שיקום לאחר שבץ או לאחר ניתוחים שונים.
שיתוקי פנים, כאב הנובע ממקור עיצבי, בעיות תפקודיות.
בעיות טראומטיות(גאוט, אוסטיאוריטיס).
בעיות גניקולוגיות(כאבי מחזור, הפרשות, דימומים). 
בעיות קרדולוגיות.
בהרצאה תוצג השיטה, התוויות הנגד, נקודות בייסיק ונקודות אפסילון, נקודות החושים(עין, אף, פה ואוזן) ונקודות המוח. כמו כן, יושם דגש על דרך אבחון צוואר ואבחון בטן. 

הרצאה (13): להבין את הגוף בעיניים סיניות – חלק א' - בסיסי

מושגי יסוד ברפואה הסינית: אנרגיה ("צ'י"), מצבי חוסר הרמוניה של אנרגיה, נוזלי הגוף, מצבי חוסר הרמוניה של דם, יין-ינג, ערוצי האנרגיה (מרידיאנים), קשרים בין האיברים הפנימיים הגורמים למצבי חוסר הרמוניה.


הרצאה (14): להבין את הגוף בעיניים סיניות – חלק ב' - מתקדם

תיאורית חמשת היסודות, עריכת אבחנה ברפואה הסינית.
התבוננות על הלשון כאמצעי איבחון, עריכת אבחנה ע"י תשאול,
מישוש הדופק כאמצעי איבחון, השעון הביולוגי, דוגמאות אבחנה ברפואה הסינית, תזונה עפ"י הרפואה הסינית.

הרצאה (15): יחודיותה של הרפלקסולוגיה הקואורדינטיבית על פני הרפלקסולוגיה 

      הקלאסית  - נדבך ראשון
מבוא, פעולות הטיפול במימד ההוליסטי, מבוא לאיבחון ולקריאת כף הרגל, התבוננות בגוף – היבט הקשרים המערכתי, היבט הקשרים הבין -  מערכתי (מכלול הקשרים של "דרכי הניקוז וההובלה", של "איברי הבלוטה", של "איברי הצומת", ושל "איברי הקצוות").

הרצאה (16): רפלקסולוגיה קואורדינטיבית  - נדבך שני

יציבות הגוף ויציבות הנפש, עצמות הגוף ומימד האדמה, מימד הקשרים האסוציאטיבי של המגע, האבחון בגישה הקואורדינטיבית,
היבט הקשרים הסגמנטאלי של איזורי הרוחב (סגמנט אגן הירכיים, סגמנט בית החזה, סגמנט ראש צוואר, מפת קשרים סגמנטאליים בין עמוד השדרה לאיברי הגוף).
היבט הקשרים המרידיאני של אזורי האורך (אזורי האורך של התווך, של הביניים ואזורי האורך החיצוניים), היבט הקשרים הסימטרי (האיתור והזיהוי הסימטרי), טכניקת הטיפול הסימטרי, ההיבט הסימטרי של המוח הגדול.
איברים כמרכזי היקום  הפנים – גופנפשי (הלב, העיניים, האוזניים, הכבד, הברכיים, האף, הלבלב, בלוטת התריס, הכליות, שלפוחית השתן, הריאות, הקיבה והטחול).
סיפורי מטאפורות – גשר לרוחניות (מי אוכל יותר, נאמנות, על שקנאים והתפתחות רוחנית).

הרצאה (17): ביואנרגיה – ביורגונומי בשיטת רפי רוזן – נדבך בסיסי

מושגים ועקרונות בטיפול ביורגונומי (המשלים האנרגטי, לימוד חישת אנרגיה בעזרת עפעופי עיניים, מדוע אנו חולים על-פי הביורגונומי? אקולוגיה אנרגטית, מערכת אנרגטית של האדם, בדיקה בסקאלות אנרגטיות).
הליך הטיפול הבורגונומי (הטיפול בפציעות, בפחדים, בטראומות ובהפרעות אנרגטיות ובנקודות פתיחה אנרגטיות), הסכין האנרגטית, הצינתור האנרגטי, הציור האנרגטי והבקשה האנרגטית.
שתלטנות (רגעית, מותנית, אידיאולוגית, עצמית)
טיפול בנקודות פתיחה ובפחדים של מערכות שונות בגוף ( השלד, מח העצמות, מערכת התנועה, מערכת העיכול, מערכת הנשימה, מערכת הלב וכלי הדם, הלימפה ונוזלי הגוף, מערכת החיסון, גידולים וגידולי מתח, מערכת העצבים, מערכת המוחות, מערכת הבלוטות וההורמונים, מערכת השתן והכליות, מערכת הרביה והמין, מערכת העור, השמיעה, מערכת העיניים, מצבים נפשיים.

הרצאה (18): ביואנרגיה – ביורגונומי בשיטת רפי רוזן – נדבך מתקדם

גופים אנרגטיים, שבע הצ'אקרות והמחלות הנגרמות כתוצאה מסגירת הצ'אקרות, טראומות בחיינו הגורמות לסגירת שדות אנרגיה בצ'קרות ואיברים.
מרידיאנים (נתיב תנועת המרידיאנים, שעות פעילות המרידיאנים, כאבים בגפיים כתוצאה מליקויים בתפקיד המרידיאנים, תיאור המרידיאנים והמחלות הנגרמות מחוסר תפקידם.
פחדים של המספרים – שילוב בין נומרולוגיה לביואורגונומיה. 

הרצאה (19): פתרונות לבעיות גב – סדנה מעשית

המבנה האנטומי של עמוד השדרה.
תרגילים לסילוק ומניעת כאבי גב -   24  תרגילים 
הקניית הרגלים נכונים, כאבי –גב ברפואה הסינית, פעילות גופנית: מזרח ומערב, גיל גמישות ובריאות, פעילות מינית וכאבי גב, טיפולים טבעיים להקלת כאבי-גב, גורמים נפשיים וכאבי גב.

הרצאה (20): רפואה לנפש

המחלות השונות (הדלקות, האלרגיות, המיגרנות והכאבים השונים )– כל אלו מעידים שמשהו השתבש בעולם הפנימי. בחירה שגויה בדרך החיים והפרעות אנרגטיות למיניהן יוצרות מתחים הבאים לידי ביטוי בהתפרצות המחלה. באמצעות ההרצאה יתאפשר לגלות את הנסתר מאחורי המחלות ולהבינן  כמסר מהעולם הפנימי וכאמצעי שנועד לקדם את ההתפתחות הרוחנית.


הרצאה (21): רפלקסולוגיה של כף היד

הידיים – איברי תחושה חשובים ותפקידם במכלול איברי הגוף. יעילותה של הרפלקסולוגיה בכף היד, טכניקות לחיצה מיוחדות המרפות את המתח, מבט מעמיק על חלקי הגוף והאיזורים המתאימים להם.

הרצאה (22): טוו-ינה לבעיות אורתופדיות

מהות הטוו-ינה והשימוש בה, ההיסטוריה של הטוו-ינה, צ'יקונג , טכניקות טיפול בסיסיות בטוו-ינה, טיפולים להפרעות אורתופדיות (מתיחה חריפה של הגב התחתון, כאב בגב עם הקרנה לרגל בשל פריצת דיסק, סכיאטיקה, כתף קפואה, מרפק טניס, דלקת בגידי האגודל, דלקות ברכיים, דלקות בקרסול).

הרצאה (23): הקניית כלים להתמודדות מורה עם בעיות בריאותיות ורגשיות באמצעות העולם האלטרנטיבי תוך שילוב הדגמות

כמעט כל מורה סובל במהלך שנות הוראתו מבעיות בריאותיות פזיות, רגשיות או מנטליות. במהלך ההרצאה נפרט את הבעיות הבריאותיות הפיזיולוגיות והרגשיות שמרבית המורים סובלים מהם וכיצד הרפואה האלטרנטיבית נותנת להם מזור. התועלות שמנהל/ת וצוות המורים/ות יכולים להפיק מהרצאה זו הן: א. מודעות והכוונה. ב. הקטנת היעדרויות מורים. ג. שיפור מצב הרוח של המרוה. ד. יצירת מוטיבציה להתחלה/המשך לחינוך כיתה.

הרצאה (24):  סוכרת – מניעה וטיפול בשיטה הסינית והטבעית
 
סוכרת בראי הרפואה הסינית: הסיבות להיווצרות הסוכרת לפי הרפואה הסינית, הורדה במשקל: שיטות וגישות תזונתיות שונות, ממתיקים טבעיים ומלאכותיים, פעילות גופנית וחשיבותה, מתח נפשי וסוכרת, הרגלים וסדר יום מומלץ, שיטות ברפואה המשלימה (דיקור סיני, צמחי מרפא, תבלינים ומזונות מועילים, תוספי תזונה, עיסוי בטן, עיסוי אפרכסת האוזן ורפלקסולוגיה)

הרצאה (25):  גוף ונפש – כיצד מחשבותיך ורגשותיך משפיעים על בריאותך

ריפוי על ידי הנפש, ריפוי על ידי הלב, איזון הגוף (דיקור, שיאצו, רפלקסולוגיה, רולפינג, שיטת אלכסנדר, עבודה אם אנרגיה), התגלות הגוף-נפש, החלקים הנעים, העצמות המפרקים והשרירים, מערכת העיכול, מערכת הנשימה, מערכת החיסון, מערכת העצבים, מערכת השתן, מערכת הרבייה.

הרצאה (26):  ניקוז לימפטי ידני

שיטת הניקוז הלימפטי הידני היא טכניקת עיסוי עדינה הגורמת להנעת העור בעין, ביחס לרקמה שמתחתיו ותנועות רתמיות קצובות בלא לחץ. לשיטה זו יישומים נוספים הקשורים להפחתת הגודש במערכת הלימפה: טיפול בכאב, בדלקות ובבעיות עור.
בהרצאה יבחן האספקט הטיפולי, ולמי מיועד הניקוז הלימפטי, בדגש על הורדת בצקות לחולים סוכרתיים. בתום ההרצאה תינתן הדגמה על מיטת טיפולים.

הרצאה (27): עיסוי ספורטאים

עיסוי ספורטאים הוא סוג של עיסוי מניפולטיבי המלווה בטכניקות ספציפיות על פי עקרונות שפותחו ע"י פיזיולוגים בכמאה שנות מחקר, המחקרים שהחלו ברוסיה ועברו לארה"ב ולעולם כולו הובילו למסקנות הבאות: 
א. עיסוי ספורטאים משפר את ביצועי האתלט/ית בכ- 29%-36%.
ב. עיסוי ספורטאים כחלק בלתי נפרד מחיי האתלט/ית מפחית את רמת הפציעות בכ- 30%-40%.
ההרצאה תעסוק בסוגים שונים של עיסוי ספורטאים לפני אירוע ספורטיבי ולאחר אירוע ספורטיבי, בהשפעות של עיסוי ספורטאים על טראומות, במתיחות וחשיבותם, במיקרו-טראומות ובדרך הפעולה ובטכניקות עיסוי שונות.
 
הרצאה (28):  מחלות חורף והתמודדות עימן בעזרת הרפואה האלטרנטיבית

כאשר החורף מגיע הוא מאתגר את מערכת החיסון שלנו ואצל מרבית האנשים מתפתחת תגובה לאקלים החורפי.
ההתבטאות של תגובות אלו יכולה להיות קלה- התעטשויות, נזלת, שיעול קל, כאבי ראש, כאבי גרון וחולשה כללית. ויכולה להחמיר ולהתפתח לשפעת, דלקת גרון, דלקת אוזניים, סינוסיטיס ודלקת גרון.

מחלות החורף שכיחות ביותר באוכלוסיה, רוב האנשים חווים איזו שהיא אפיזודה של מחלות חורף בשלב זה או אחר של העונה הקרה. החיידקים והוירוסים שמסתובבים באויר עוברים בקלות יתרה בין אחד לשני הודות לכך שבחורף אנחנו נמצאים יותר זמן בחדרים סגורים, לא מאווררים, וכך נוצרת קרקע פוריה לשגשוג של פתוגנים (=גורמי מחלה).

בעיות ברכיים פוגעות משמעותית באיכות החיים ומקשות על ההתניידות. פעולות יומיומיות הופכות למעמסה, ובשל הכאב התנועה הופכת ללא תקינה- קצב ההליכה מואט, מתפתחת צליעה וכו'.

ניתן להתמודד עם מחלות החורף במגוון רחב של שיטות. ההרצאה תתמקד בשלוש שיטות: רפואה סינית, שימוש בנרות הופי ורפלקסולוגיה קואורדינטיבית.

הרפואה הסינית מציעה דרכים נפלאות להתמודדות עם מחלות החורף. בסין העתיקה, המטופלים היו משלמים לרופא כל עוד היו בריאים. ואחד העקרונות הכי חשובים ומהותיים ברפואה הסינית הוא הכח של הרפואה המונעת.

טיפול במחלות חורף בעזרת דיקור וצמחי מרפא נפוץ במבוגרים ובילדים כאחד, והוא יעיל ביותר לטיפול בסימפטומים של הצטננות, שפעת, סינוסיטיס ושאר מחלות חורף, תוך חיזוק המערכת החיסונית ומניעת הישנות של המחלות. כל זה, ללא צורך בלקיחת תרופות שלעיתים מחלישות את הגוף, מכניסות חומרים לא טבעיים, ולרוב מטפלות רק בסימפטומים ולא בשורש הבעיה.


נר ההופי הבודד מוחדר בעדינות רבה אל תעלת האוזן (לא עמוק) כאשר החלק העליון דולק.
בזמן הבעירה נוצרת שאיבה עדינה של הנוזלים הנמצאים בגולגולת לכיוון הבעירה (החוצה), כיוון שכל המעברים והפתחים בגולגולת מחוברים ביניהם ניתן לטפל בקשת רחבה של תסמינים הקשורים לראש דרך האוזן, ביניהם ניקוי חלל האוזן, שחרור לחצים וכאבי סינוסים, דלקות אוזניים, אלרגיות, טיניטוס, כאב גרון וכאבי ראש כרוניים.


בעזרת הרפלקסולוגיה ניתן לטפל בתסמינים של מחלות חורף כמו שיעולים והצטננויות, בהרצאה יושם דגש על התמקדות באיברי מערכת הנשימה במערכת הלימפה תוך דגש על הרפלקסים המיוחדים לגרון, לריאות ולבלוטת יותרת המוח.


 
הרצאה (29): יעילות השמנים האתריים לבריאות הגוף והנפש ואופן השימוש בהם:

כל השמנים האתריים הינם מחטאים(אנטיספטיים) פועלים על חיידקים ווירוסים, ולכן במצבים מסויימים הם יכולים לשמש תחליף לאנטיביוטיקה. כמו כן, שמנים מאזנים את זרם האנרגיה בגוף, בהרצאה נדון בתכונות הבריאותיות של השמנים הארומטיים ותינתנה דוגמאות לשימוש בשמנים למחלות שונות כדוגמת שפעת. בהרצאה נעסוק בתכונות המשותפות לשמני הבסיס השונים ויוצג אופן השימוש היעיל בהם.

 הרצאה (30):נפלאות השימוש בפרחי באך:

כבר בשנות השלושים של המאה שעברה טען רופא פנימאי בשם אדוארד באך כי תכונות של 38 פרחים יכולות לסייע לאזן את האדם מבחינה רגשית, לטפל בחרדות ועוד. כך מפיקים את התמצית, ומתאימים אותה בדיוק לצורכי המטופל.
באך טען שלמים יש "זיכרון" לאיכויות החומר שמכניסים לתוכם, לכן הוא היה אוסף מוקדם בבוקר את הטל מהפרחים, וזו הייתה למעשה התמצית הראשונה. כיום מפיקים את התמציות מחימום הפרחים במים או תחת השמש במי מעיינות.
בהרצאה יינתן הסבר כיצד התמציות עובדות, וכיצד מתאימים את התמצית למטופל.


להזמנת הרצאות : 0546387294 ניר גודינגר.
 
מרפאת אור הנר - לחופש מכאבים
מודיעין (מרכז רננים מכבים , קומה ב' )  • חולון
054-6387294
nirchaim2@gmail.com