דף הבית >> מחלקות >> מחלקת כאבי גב

מחלקת גב

כאבי גב תחתון


כאבי גב תחתון עשויים להופיע במגוון מוקדים וברמות כאב שונות. במקרים רבים אנשים מתלוננים על כאבי גב תחתון אך בדיקה מראה כי מדובר על אזור המותניים.

תפקיד הגב התחתון הוא לחבר בין הגוף העליון ( ה (Trunk-לבין הרגליים והגוף התחתון. לחצים עצומים מופעלים על שריר הגב התחתון וסיבות רבות ומגוונות גורמות להופעת כאבי גב תחתון.
 

סיבות להיווצרות כאבי גב תחתון

 • נעליים לא מתאימות יוצרות תבנית הליכה שגויה, שגורמת למרכז הכובד בגוף להשתנות. עומס רב מופעל על מפרקי הקרסול, הירך, הברכיים והגב התחתון. הכתפיים והשכמות לא "נשארות חייבות". מתרחשת תגובת שרשרת שבה שרירים ו/ או  מפרקים אחרים מנסים לפצות על עומס רב המופעל על מפרק מסויים. 
 • מבנה אגן לא מאוזן, למשל, כגון גבהים לא שווים של עצמות האגן, יגרום עם הזמן לשינויים ולחצים גם באזור חגורת הכתפיים. הסיבה נעוצה בעובדה כי בגופנו מתקיים במהלך כל רגע חוק שימור האנרגיה. אנשים רבים מדווחים על שינויים דרמטיים בבעיית כאבי גב תחתון בעקבות שינויי הנעלה.
 • תנועות שגרתיות המבוצעות במהלך היום יום כדוגמת הליכה, ריצה קפיצה וניתור גורמות לקשת המותנית (לומברית) לספוג זעזועים. כמו כן, אורח החיים המודרני גורם להטלת עומסים רבים על קשת זו, ישיבה מרובת שעות מול המחשב או מסכי הטלוויזיה, מיעוט בפעילות גופנית גורמים לחוסר איזון של שרירי השלד.
 • שרירי בטן חלשים. שרירי הבטן לא נועדו רק למראה של גוף בריא וחטוב. שריר הבטן תומכים בגב התחתון. כרס הינה סכנה לבריאות הגב. כאבי גב תחתון מוחמרים עקב כרס בולטת המגדילה את הקשת הגבית (אותו "שקע" בגב התחתון שעל מרכזו מופעלים העומסים הגדולים ביותר). כרס מחמירה גם כאבי גב עליון או כאבי צוואר, שכן כל מרכז הכובד של הגוף נוטה קדימה וחורג ממרכז הכובד המקורי של הגוף. בעקבות שינוי מרכז הכובד נוצר לחץ עצום על שרירים ברחבי הגב התחתון והעליון.
 • תנועות מונוטוניות לא נכונות היוצרות לחץ רב על הגב יוצרות כאבי גב תחתון.
 • מחלות עמוד השדרה שיוצרות כאבי גב תחתון הן רבות ומגוונות. פריצת דיסק, עשויה לגרום לכאב גב תחתון המוקרן בעקבות לחץ על עצב שידרתי. גידולים בעמוד השדרה עשויים ליצור כאבים עזים בגב התחתון ובגב העליון.
 • סכיאטיקה או אישיאס תופעה נפוצה המלווה באופן שכיח כאבי גב תחתון היא סכיאטיקה – הקרנה לרגל. מינוח נפוץ לבעיה הוא אישיאס. התופעה יוצרת תחושת עצביות חשמליות מטרידות לאורך הרגל: תחושת שריפה, הקרנה לרגל, נימול ברגל או חוסר תחושה באזורים מסוימים ברגל.
 

סימנים וסימפטומים של כאבי גב תחתון:

 • בד"כ כאב גב תחתון הוא כאב שחוזר ונשנה.
 • תתכן הקרנה של הכאב לאזור הישבן ולאזור הירך.
 • כאב ונוקשות בוקר גם היא מאוד נפוצה.
 • כאב בתנועה והגבלה בתנועה עקב כך.
 • במהלך היום בד"כ הכאב מוחמר ועל מנת להקל על הכאב יש לשכב.
 


דרכי הטיפול

במרפאת הכאב האלטרנטיבית תפגשו מגוון רחב של שיטות טיפול לבעיות ולכאבי גב. לכל אדם נתאים את הטיפול המדויק והיעיל ביותר, תוך התבססות על איבחון שורש הבעיה. שורש הבעיה הוא זה שינחה אותנו באופן הטיפול, בגישה הטיפולית ובתדירות המפגשים.
הייחודיות שלנו היא בשילוב בין הגישות השונות ולא התבססות על שיטת טיפול אחת.
להלן שיטות הטיפול שאנו משתמשים ומשלבים ביניהן:

עיסוי שיקומי, טווינה, סוג'וק, כוסות רוח, Trigger Points Therapy, שיאצו סיני, דיקור סיני,טייפים רפואיים, עיסוי רקמות עמוק.
 

המלצות

המלצה מאת ציון אסרף:
הגעתי אליך עם כאבים בגב תחתון, מפרק ירך וברך שמאל, טופלתי בדיקור ועיסוי עמוק, אחרי הטיפולים, אני מרגיש הקלה משמעותית בכאבים, ותודה לך ניר.

המלצה מאת שלומי פרלמוטר בן 58 מירושלים:
הגעתי אליך מתוך (בעיקר) התקפי כאבים בגב התחתון, שנתפס וכואב לי פעם בשנה בערך לתקופה של כשבועיים כל 'התקפה' כזאת.
קיבלתי ממך 'טיפול טעימה' בעיסוי רקמות עמוק, ורפלקסולוגיה. כאב לי, גנחתי ונאנקתי כשנגעת במקומות המדויקים, אבל הרגשתי שזה מה שאני צריך כדי להתרפא, ושאני נמצא בידיים מיומנות ואמינות. קיבלתי יחס נהדר, אדיב, תומך, מקצועי וקשוב, ונראה שנעזרתי בכך אם כי באופן ראשוני והתחלתי. אני מניח שיש צורך בהמשך טיפול בבעיה, וזה היה אכן רק 'טיפול טעימה' אחד, שאינו מספיק במצבי.
מודה לך מאוד ניר, ומעריך הכל.

המלצה מאת אילן כהן מבית שמש:
"הגעתי אל ניר עם גב תפוס במספר מקומות בצורה קיצונית מספר שבועות, לאחר דלקת ריאות. לאחר הטיפול הראשון כבר יכולתי לחזור לשגרה, בטיפול השני כבר חזרתי למצב הנורמאלי שלי. ניר השתמש במספר שיטות מה שתורם להצלחה בטיפול. לאחר הצלחה כזאת אני מתכנן להיעזר בניר גם בדברים נוספים כגון שיפור יכולת הריצה שלי. ישר כח ניר, הטיפול אצלך הינו חוויה חיובית ומחזקת פיזית ורוחנית. אילן כהן."

המלצה מאת אברהם לאל, מנכ"ל ארדל ממודיעין:
שלום רב , את מכתב התודה הזה אני כותב לך ניר היקר וגם לכל מי שמחפש פתרון לכאביו. לאחר כעשר שנים שאני סובל מבעיות גב רציניות הכוללות שתי פריצות דיסק בגב ופגיעות בזוקפי הגב שלי, ביקשתי טיפול ממר גודינגר ניר. במהלך הטיפול הקשר של ניר מולי היה אחד המקצועיים שהכרתי ברמת תיאום הציפיות, והוא תיאר בכל שלב מה הוא עומד לעשות בגב שלי. כל נגיעות ידיו הקסומות היו ממוקדות: פשוט מגע שפירק תופעות וכאבים של שנים מהם סבלתי בגב. רגע קל לפני שהרמתי ידיים וחדלתי לטפל בגב שלי, פגשתי את ניר גודינגר. לאחר הטיפול הראשון יצאתי ללא כאב ואף לא אחד בגב שלי עם חיוך מאוזן לאוזן ואמרתי לעצמי בלב "סוף סוף פגשתי את האדם שיודע מה היא האנטומיה הספציפית שלי וכיצד לפתור באופן ממוקד, פרקטי ומקצועי את הכאבים שלי.
אין לי דרך אחרת כיצד להודות לך, אלא באמצעות מכתב זה , ושוב תודה מעומק הלב.
הרגשות כבוד והודיה.
ישר כוח לרפא את הסובלים מכאב.

המלצה מאת מנחם מנשרוף מרמת גן:
ניר היקר.
פניתי אליך לצורך טיפול מכיוון שהיו לי שתי בעיות. האחת כאבי גב תחתון והשנייה - יבלת בעייתית בכף רגל ימין אשר כאבה מאוד ולא החלימה מספר רב של חודשים.
בטיפול שנתת לי שילבת מספר כלים טיפוליים ( עיסוי רקמות עמוק, שיוף העור הקשה של היבלת, רפלקסולוגיה, כוסות רוחות ומדבקות פטנט המודבקות בגוף ).
וראה זה פלא, הטיפול פתר את כול הבעיות שהיו לי, אשר לא הצלחתי לפתור אותן לפני כן.
אני מודה לך על הטיפול המקצועי והמסור ואמשיך לשמור קשר לגבי טיפולים מונעים.

המלצה מאת יהורם גלילי ממודיעין: 
הגעתי לניר גודינגר כדי לטפל בכאבים מהם אני סובל בגב התחתון - תוצאה של ישיבה ממושכת במהלך שעות עבודה רבות מול המחשב. בטיפול הממושך הצליח ניר למצוא את המקור לכאבי הגב התחתון, לנטרל נקודות מעוררות כאב בעזרת שמנים ארומטיים, וגם הצליח לשחרר את הצוואר שלי שתנועתו הייתה מוגבלת ימינה ושמאלה. 
הטיפול המעמיק של ניר כלל גם עיסוי רקמות עמוק ודיקור סיני, ששיפרו את תחושתי הכללית ואפילו סייעו לדם לזרום בצורה הרבה יותר טובה בכל הגוף. האדרנלין זרם בדמי במשך שעות רבות אחרי הטיפול, וממש עורר את גופי להמשיך לעבוד למרות שבוע העבודה העמוס שהיה לי.
ללא ספק, לניר יש ידי זהב ושליטה מדהימה במגוון טכניקות טיפול, והוא כמובן משקיע מכולו במהלך הטיפול, שמומלץ בחום לכל מי שרוצה לפנק את הגוף ולתת לעצמו תחושה נפלאה.

המלצה מאת סיגלית דוד ממודיעין 
ניר הטיפול שלך בו שילבת מספר כלים טיפוליים (עיסוי רקמות עמוק, רפלקסולוגיה, כוסות רוח ועוד) עזר לגופי לשחרר כאבי גב שהצטברו. אתה מאוד מקצועי, מסור וקפדן ומטפל עד הסוף באמצעים רבים העומדים לרשותך ולו רק כדי להביא את המטופל לתפקוד בריא ומלא.
תודה רבה! מרגישה נפלא.

המלצה מאת אסף, מתנדב בשנת שירות בן 19:
 הגעתי היום למסאז' אחרי חודש של כאבים חזקים בגב העליון. לאחר הטיפול חשר הרגשתי הקלה ושיפור במצב. קיבלתי יחס מצוין ואכפתי, ורואים שהמטפל יודע את העבודה.
לפני חצי שנה היו לי כאבי בטן וגב, וגם אז הגעתי לניר, והכאבים אחרי יומיים עברו.
וכמובן שבזמן הטיפול היה לי נעים מאוד וכיף.

המלצה של מזי בר ממודיעין:
"ניר איש יקר ,
הגעתי אליך עם כאבי גב בלתי נסבלים, כאבים שגרמו לקושי בתפקוד היומיומי.
לאחר שניסיתי לא מעט מטפלים בתחום הרפואה המשלימה והאמת שדיי התייאשתי ...קיוויתי שאולי יימצא פתרון או לפחות תהיה הקלה...
אני מודה לאותה יד מכוונת שהביאה אותי אליך...היום אני מצליחה לתפקד טוב יותר  מבעבר , סופסופ התחלתי לראות את האור בקצה המנהרה.. שילבת מספר שיטות טיפול על מנת להגיע ולטפל במקור הבעיה.
אתה מקצועי מאוד בעל כשרון מולד לטפל באנשים , מאוד אכפתי ומקסים שנותן טיפול מכל הלב...
תודה רבה ניר ,  יישר כח !
חג שמח"

המלצה מאת עופר בן 55 מתל אביב:
הגעתי לניר דרך המלצה חמה של ידידה שהתנסתה בטיפול אצל ניר עקב פריצת דיסק אשר עשה פלאים.
סבלתי מכאב גב חזק כתוצאה מבלט ב L3-4, הגעתי לניר ופגשתי אדם מקסים ומיוחד עם תפיסת טיפול הוליסטית , כבר לאחר 2 טיפולים הכאבים חלפו, ניר בעל יכולות יוצאות דופן ובחרתי בו כמטפל להמשך הדרך לטיפול בבעיות נוספות ותחזוקת גוף נפש.. ניר רוצה להודות לך מקרב לב על הטיפול המסור האכפתיות , לא נפגשתי במטפל שמעניק אנרגיה כל כך גדולה ומתקשר לשאול לשלום המטופל לאחר הטיפול.
ממליץ בחום, עופר

המלצה מאת יובל ממודיעין:
15 שנה שכואב לי הגב בגלל בלט בגב התחתון ועברתי הרבה מטפלים במשך השנים
אצל ניר היקר החוויה הייתה שונה שעה וחצי של טיפול מהלב.
ואחרי שבוע מהטיפול אני במצב הכי טוב ב 15 שנים האחרונות
%95 מהכאב נעלם
תודה"

המלצה מאת שושנה שובל: 
"אני בת 80 ומטופלת אחת לשבועיים מזה כ12 וחצי שנים בידיו האמונות של ניר גודינגר, כל טיפול מורכב משילוב כ2-3 שיטות טיפול שונות. במהלך השנים התנסיתי במגוון שיטות אשר כללו דיקור סיני, שיאצו סיני, כוסות רוח, הקזות דם, רפלקסולוגיה קואורדינטיבית, נטרול נקודות מעוררות כאב, טווינה לבעיות אורתופדיות  ושימושים בטייפים רפואיים. 
הבעיות שמהן אני סובלת כוללות: גלי חום חוזרים ונשנים, כאבי גב עליון בדגש על השכמה הימנית, סחרחורות, התכווצויות שרירים, תסמונת התעלה הקרפלית, צריבה בדרכי השתן ועוד. לאחר כל טיפול ישנה הטבה משמעותית. ככלל, הגוף מתוחזק
היטב בעזרתו של ניר גודינגר, הטיפולים מסייעים מאוד להליכה, לתפקוד יומי וגם גורמים לפתיחות מנטלית על בעיות אישיות. ניר כמטפל הפך להיות אחד מהמשפחה. 
לסיכום, אני ממליצה לכל מי שיש לו בעיה פיזית או מנטלית להסתייע או להיעזר בניר."

המלצה מאת ליאוניד בן 52 ממודיעין:
" הגעתי לניר בעקבות כאבי גב ורגל.
בחרנו להתחיל טיפול בשיטת "עיסוי רקמות עמוק". כבר אחר טיפול ראשון היו תוצאות מעולות. בטיפול השני , ניר השתמש בדיקור לכאבי הגב והרגליים  תוך כדי איתור הנקודות.
לפני אחד מהמפגשים נתפסה לי היד וטיפול הבא השקיע ניר בטיפול ביד בשילוב של כמה טכניקות (ניטרול נקודות מעוררות כאב (Trigger Points  Theraphy), וסוג'וק (דיקור קוריאני)), וכתוצאה יצאתי עם יד מתפקדת כחדשה.
ניר מקצועי, בעל ידע, משקיע בטיפול עצמו ובהכנה עצמה עלו (התאמת שיטת טיפול לבעיה)
שקיבלתי שירות איכותי. תודה רבה לך ניר."
 
מרפאת אור הנר - לחופש מכאבים
מודיעין (מרכז רננים מכבים , קומה ב' )  • חולון
054-6387294
nirchaim2@gmail.com